Mamy zaszczyt poinformować, że Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii znalazło się po raz kolejny wśród finalistów ogólnopolskiego rankingu szpitali organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości i Gazetę Rzeczpospolita „Bezpieczny Szpital 2017”.

W kategorii „Szpitale zabiegowe monospecjalistyczne bez onkologicznych” Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii zajęło 8 miejsce w Polsce. Również 8 miejsce zajęliśmy w kategorii „Najlepsze szpitale w województwie małopolskim”.Ponadto w kategorii„Szpitale poza siecią” Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii znalazło się na 3 miejscu.

Wyniki Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital 2017”, zostały opublikowane jako dodatek do dziennika „Rzeczpospolita” z dnia 14 grudnia 2016 r. W publikacji dziennika „Rzeczpospolita” ukazały się następujące rankingi:

  • Ranking „Złota setka”, obejmujący 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych,
  • Ranking szpitali monospecjalistycznych, obejmujący 10 monospecjalistycznych szpitali zabiegowych,
  • Ranking szpitali niezabiegowych obejmujący 10 jednostek,
  • Rankingi wojewódzkie (zabiegowe), prezentujące wyniki w poszczególnych województwach z uwzględnieniem miejsca uzyskanego w wyżej wymienionych rankingach.

Aby znaleźć się w zestawieniu rankingowym szpital musiał uzyskać co najmniej 752 punktów. Nie dotyczyło to szpitali niezabiegowych. Na rozesłaną ankietę odpowiedziało 204 szpitali. Jedną z głównych przesłanek rankingu jest dokonanie oceny całego szpitala jako jednej instytucji. Punkty przyznawano w obszarach takich jak: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu Pacjenta.  To ogromne wyróżnienie, które jest efektem działań całej załogi szpitala.

Szczegóły rankingu na stronie www.cmj.org.pl