W dniu 22.01.2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii oraz pracowni diagnostycznych w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Uroczystego otwarcia dokonali:

Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Marta Malec Lech – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Paweł Kamiński – Dyrektor KCRiO

Wydarzenie było okazją do przedstawienia możliwości i zakresu udzielanych świadczeń medycznych w naszym Szpitalu oraz planach rozwoju na najbliższe lata.

W ramach inwestycji zostało zakupione niezbędne nowoczesne wyposażenie i aparatura medyczna z wykonaniem niezbędnych robót budowlanych, instalacyjnych oraz zagospodarowanie otoczenia z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Dzięki tej inwestycji pacjenci zgłaszający się do placówki będą mogli liczyć na kompleksową opiekę, od momentu przyjęcia na oddział, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Zakończony projekt pozwoli także na skrócenie czasu pobytu pacjenta w szpitalu.

KCRiO to nowoczesny ośrodek nie tylko rehabilitacyjny, ale i ortopedyczno-urazowy, z nowoczesnym blokiem operacyjnym z trzema salami operacyjnymi, działem anestezjologii, zapleczem diagnostyczno-laboratoryjnym oraz zespołem specjalistycznych poradni (rehabilitacyjną, urazowo-ortopedyczną i gabinetami rehabilitacyjnymi). Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii znajduje się w czołówce ośrodków leczniczych w Polsce pod względem ilości wszczepionych sztucznych stawów kolanowych oraz ilości wszczepionych sztucznych stawów biodrowych.

Fotorelacja z wydarzenia:

 

Wydarzenie okiem mediów:

Krok w przyszłość KCRiO – reportaż Kroniki (TVP Kraków), 22.01.2020 r.

Nowoczesny sprzęt i krótsze kolejki – rmf24.pl

W KCRiO skrócą się kolejki – Dziennik Polski, 23.01.2020 r.

Otwarto nowoczesny blok operacyjny – Gazeta Krakowska

Otwarcie nowego bloku operacyjnego – TV Małopolska

Będą krótsze kolejki – regionalny portal informacyjny